Uroczyste Obchody Jubileuszu - 24 maja 2022

W dniu 24 maja 2022 r. w auli im. prof. zw. dr. hab. dr H.C. Witolda Zahorskiego w Katowicach-Ligocie odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 20-lecia Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora SUM – prof. dr. hab. n. med. Tomasza Szczepańskiego. Obchody rozpoczął Chór SUM w Katowicach utworem Gaude Mater Polonia. Zgromadzonych gości powitała Pani Dziekan WNOZK prof. dr. hab. n. med. Agnieszka Drosdzol­ – Cop. Na uroczystość przybyli:

• JM Rektor SUM, Prorektorzy SUM oraz Kanclerz SUM
  • Dziekani i Prodziekani wszystkich wydziałów SUM, w tym Prodziekani WNOZK: dr hab. n. o zdr. Anna Brzęk, prof. SUM, dr hab. n. o zdr. Urszula Sioma – Markowska, dr hab. n. med. Paweł Niemiec, prof. SUM.
  • wiceprezydent Miasta Katowice Waldemar Bojarun
  • z-ca Dyrektora Wydziału Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Ilona Nawara-Malik
  • z-ca Naczelnika Wydziału ds. Polityki Społecznej Jolanta Wolanin
  • Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych dr n. o zdr. Anna Janik
  • Koordynator Wojewódzki Krajowej Rady Fizjoterapeutów mgr Piotr Szczepański
  • Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Elektroradiologii dr n. med. Dawid Bogusz
  • Wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach prof. dr hab. n. med. Jarosław Markowski
  • Konsultant Województwa Śląskiego ds. Pielęgniarstwa Ginekologiczno - Położniczego dr n. med. Ewa Tobor
  • Przwodniczący Wydziałowego Samorządu Studenckiego Aleksander Czerniak
  • Przewodniczący Uczelnianego Samorządu Studenckiego Wojciech Madejczyk
  • Obecni oraz emerytowani pracownicy WNOZK.

Uczczono także minutą ciszy pracowników Wydziału, którzy odeszli. Następnie zostały odczytane listy gratulacyjne, złożone na ręce Pani Dziekan:

Pan prof. Tomasz Szczepański, Rektor SUM przypomniał, że dwadzieścia lat to odpowiedzialny i piękny wiek, wiek który daje szeroką perspektywę. Gratulując sukcesów działalności naszego Wydziału wskazał, że przed Wydziałem jest wiele wyzwań, a kierunek dążeń dydaktycznych i  naukowych tylko jeden – dalszy rozwój.

20 lat minęło… jak jeden dzień - kiedy o historii Naszego Wydziału pięknie opowiadali Dziekani WNOZK poprzednich kadencji – Pan prof. dr. hab. n. med. Zbigniew Gąsior, Pani prof. dr. hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta oraz Pan prof. dr. hab. n. med. Jan Duława. Podczas uroczystości Pani Dziekan prof. dr. hab. n. med. Agnieszka Drosdzol - Cop wręczyła byłym i obecnym Dziekanom i  Prodziekanom, Nauczycielom akademickim, Pracownikom administracji oraz Emerytowanym pracownikom Naszego Wydziału statuetki będące wyrazem podziękowania i uznania za wkład wniesiony w rozwój i działalność Wydziału.

Była także uczta dla duszy – na zakończenie wystąpił Chór Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w  Katowicach, dając wspaniały koncert pod dyrygenturą lek. mgr Pani Marty Zielińskiej.

Cała uroczystość do obejrzenia na platformie YouTube na kanale Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach link.

Kierujemy serdeczne podziękowania dla Kolegium Dziekańskiego WNOZK, przewodniczej zespołu ds. promocji WNOZK Pani dr hab. n. med. Wirginii Likus, prof. SUM oraz wszystkich Pracowników, którzy brali udział w przygotowaniach do naszego Jubileuszu.

Pozostałe wydarzenia Jubileuszowe:

11 maja 2022 - mecz towarzyski piłki nożnej z okazji 20-lecia WNOZK o Słodki Puchar Pani Dziekan

Studenci WNOZK vs Pracownicy SUM

DSC_6912 a (002).jpg (323 KB)

12 maja 2022 - Koncert Jubileuszowy z okazji 20-lecia WNOZK i WNOZB

A przez cały maj - Odkryj sekretne życie Naszego Wydziału....

WNOZOmania.png (406 KB)